14 powodów, aby zostać przyjacielem biblioteki

29 października 2014

Zapisanie się do biblioteki nie wymaga to zbyt wielu formalności, nie ma ograniczeń wiekowych.

Wystarczy przyjść z dowodem potwierdzającym tożsamość (dowód osobisty, legitymacja szkolna, dowód rodzica). Po spisaniu przez nas danych osobowych i złożeniu podpisu na karcie oraz obietnicy przestrzegania regulaminu otwieramy przed Wami wiele możliwości. Więcej pewnie, niż się spodziewacie.

Oto, co biblioteka ma Tobie do zaoferowania:

1. Możesz tu, rzecz jasna, czytać i wypożyczać książki (każda książka to okno na zupełnie inny świat), przeglądać prasę (ponad 20 tytułów aktualnych i archiwalne numery lokalnych gazet).
  2. Masz stały dostęp do nowości książkowych – nie tylko możesz je wypożyczyć, ale dowiedzieć się co się teraz czyta, a co czytać się będzie w następnym sezonie.
  3. Biblioteka to kreatywne miejsce dla Twojej rodziny. Biorąc udział w zajęciach Mamoteki czerpiesz pomysły na wspólne spędzenie czasu. Spotykasz się z innymi mamami, dzieci pobawią się razem. Graj w gry komputerowe, planszowe, karty. Ułóż puzzle, pobaw się z dzieckiem w kąciku zabaw.
  4. Spędź pełną przygód i groźnych stworów noc w bibliotece na fabularnej sesji gier RPG. Wspólnie z kompanami uratuj świat przed zagładą.
  5. Skorzystaj z Internetu – zupełnie za darmo przejrzysz strony internetowe, zapłacisz rachunki, sprawdzisz autobusy. Sprawdź pocztę, wyślij maila, sprawdź wiadomości, korzystaj z zasobu Internetu, zobacz co słychać w sieci.
    Biblioteka jest jedynym chyba miejscem, w którym można za darmo nauczyć się korzystania z internetu.
  6. Korzystaj z usług reprograficznych. Skseruj książkę, wydrukuj zdjęcie, CV, podanie o pracę…
  7. Biblioteka to miejsce i czas na przemyślenia, zebranie myśli, zwolnienie tempa.
  8. Rozmawiaj o książkach w Dyskusyjnym Klubie Książki. Spotkaj się ze znajomymi, nawiąż nowe znajomości, weź udział w naszym Klubie Filmowym.
  9. Pracuj i ucz się w spokojnym miejscu. Skorzystaj z WiFi.
  10. To się opłaca! Jeśli przykładowo wypożyczysz trzy książki w miesiącu, przeczytasz trzy czasopisma, trzy tygodniki, Twoje dziecko weźmie udział w Mamotece dwa razy i skorzystasz z internetu pięć godzin w miesiącu, zadasz cztery pytania dotyczące informacji bibliotekarki to oszczędzisz miesięcznie 248 złotych.
    Sprawdź to w kalkulatorze na stronie biblioteki w Człuchowie: http://bibliotekawczluchowie.pl/wspieraj-biblioteke/kalkulator/.
  11. Przyjdź na wernisaż do biblioteki. Podziel się swoim zdaniem na temat sztuki, a jeśli masz talent, zaprezentuj go na wieczorku poezji albo kiermaszu rekodzieła, które organizujemy.
  12. Przyjdź na spotkanie ze znanym pisarzem, podróżnikiem, wykładowcą.
  13. Weź udział w badaniach profilaktycznych. Dbamy o naszych czytelników, o ich wzrok i słuch.
    Raz w miesiącu spotykają się u nas członkowie Stowarzyszenia Diabetyków.
  14. Powiedz co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić. Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje.

Im więcej mamy czytelników, tym większą otrzymujemy dotację na zakup nowości książkowych. Posiadając kartę biblioteczną wspierasz nasze działania!