Akcja „Uwolnij książkę i poślij ją w świat”

9 maja 2014

W ten weekend tj. 4, 5 i 6 maja od godziny 11.00 do 13.00 w różnych punktach naszego miasta (na deptaku, przy fontannie Grzybek i w innych miejscach) możecie Państwo spotkać wolontariuszy rozdających książki przechodniom. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa. W otrzymanych książkach znajdziecie Państwo ulotkę o treści „Jestem uwolnioną książką – jeśli chcesz to weź mnie ze sobą, jestem za darmo. Możesz wziąć mnie do domu, a po przeczytaniu podać dalej…”

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Taka półka znajduje się na stałe w naszej bibliotece, a dziś bookcrosserów spotkacie na ulicach Ciechocinka.

Organizatorami akcji są Uniwersytet dla Aktywnych w Ciechocinku (Sekcja Wolontariatu) oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechocinku.