Biblioteka, wrzesień , start!

30 września 2014

Oferta dla naszych czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechocinku od września nie uległa znacznym zmianom. Posiadamy bogaty księgozbiór, a dzięki programowi Biblioteki Narodowej „Zakup nowości dla bibliotek” i ofiarności władz naszego miasta możemy zaproponować Państwu gorące premiery książkowe.

Do tego dołączamy podziękowania dla naszych czytelników, którzy często obdarowują nas wartościowymi książkami.

W pierwszy piątek października zapraszamy na Dyskusyjny Klub Książki o godzinie 17.00.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. Nowym przedsięwzięciem będzie Klub Filmowy, gdzie w drugi i czwarty piątek miesiąca o 16.00 będą odbywać się projekcje dobrych filmów.
Mini seanse będą odbywać się w salce w bibliotece na nieco mniejszym ekranie niż w kinie, ale postaramy się zrekompensować to puszczając filmy, które miło wspominamy.

Uniwersytet dla Aktywnych zaprasza również do Saloniku Literackiego.

W ofercie dla młodzieży zapraszamy do Klubu Gier Niekomputerowych, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ramach Klubu odbywają się nocne sesje RPG (gier fabularnych) dwa razy w miesiącu. Systemy w które gramy to Warhammer, Dzikie Pola, Deadlands, Zew Ctuhlu, Neuroshima oraz Legenda Pięciu Kręgów. Sesje przeznaczone są raczej dla osób w wieku 16+ , młodszych miłośników fantastyki zapraszamy w soboty o godzinie 13:00 również co dwa tygodnie.
W bibliotece znajdą państwo również gry planszowe takie jak Hobbit, Carcassone, Kolejka czy Mali Powstańcy. Gry karciane: Łowcy Smoków i Kłamcianka oparta na prozie Jakuba Ćwieka. Są też szachy oczywiście.

Dzieci w wieku przedszkolnym niezmiennie spotykają się na Mamotece we wtorkowe popołudnia. Zapraszamy na Arteterapie prowadzoną przez Monikę Kofel-Dudziak, Ekoanimacje Malwiny Gadziemskiej i zajęcia zainspirowane literaturą dziecięcą.

Ekorycerze to propozycja dla szkolniaków. Dzięki programowi przygotowanemu przez Energę w jakim biorą udział zrealizowany będzie cykl spotkań „Planeta Energii”. Jest to wspaniała okazja do zabawy i nauki o energii elektrycznej.
W ofercie lekcji bibliotecznych pojawiły się też nowe propozycje: Podróż po Maroku lub Meksyku, by poznać inne kultury, problemy emigracji czy lekcja o patriotyzmie dla najmłodszych.

Bardzo cieszę się na spotkania z Wami i zapraszam serdecznie do biblioteki!