Czytelnictwo w roku 2020

27 stycznia 2021

Pomimo wielu minusów pandemii, widzimy mały plusik – czasu na czytanie mamy więcej.

Pomimo braku zajęć od marca zeszłego roku ,które zostały zawieszone w związku z obostrzeniami sanitarnymi w bibliotece czytelników nie brakuje. Dla przykładu -najlepszy czytelnik w oddziale dla dorosłych, jeśli chodzi o ilość wypożyczeń w roku 2020 wypożyczył 365 (sic!) książek , w dziale dziecięco-młodzieżowym 247. Pomimo braku kuracjuszy, którzy zawsze chętnie korzystają z naszych usług, miejscowi czytelnicy pożyczają częściej i więcej, co nas cieszy. Wzrosła też liczba osób korzystających z katalogu on-line, gdzie nie tylko można sprawdzić księgozbiór, ale też zarezerwować sobie książki.

Najgorętsze nazwiska pisarzy ( a raczej pisarek ;) ) w naszej bibliotece to Gabriela Gargaś, Ałbena Grabowska- Grzyb, Catrin Colier , Agnieszka Lingas-łoniewska. Jeśli chodzi o książki dla dzieci to hitem są serie dla najmłodszych : Kicia Kocia Anity Głowińskiej, seria przygód Lassego i Mai Martina Widmarka czy przygody Basi autorstwa Zosi Staneckiej.