I ciechocińskie spotkanie planszówkowe

18 lutego 2020

W sobotę, 15.02.2020 r w Miejskiej Publicznej Bibliotece w Ciechocinku odbyło się pierwsze Ciechocińskie Spotkanie Planszówkowe . Jest to inicjatywa organizowana przez  Miejską Publiczną Bibliotekę oraz autorów bloga Pokój Geeka https://www.pokojgeeka.pl/

Na początku spotkania rozpoczęła się prezentacja gry POLA Magnetic Game, gra ta po raz kolejny zebrała same przychylne opinie i zaskoczyła wiele osób tym ile daje zabawy mimo nieskomplikowanych zasad. Dodatkowym atutem gry jest fakt, że można zagrać w nią z osobami niewidomymi.

Po prezentacji przyszedł czas na tzw. „wolne granie”. Organizatorzy przygotowali ponad trzydzieści tytułów, w które można było zagrać, pojawiły się również osoby, które przyniosły swoje gry, dzięki czemu różnorodność tytułów dostępnych na spotkaniu znacząco wzrosła. W trakcie ok. czterogodzinnej imprezy pojawiło się łącznie ponad dwadzieścia osób, a w szczytowym momencie przy stołach grało jednocześnie osiemnaście osób. Wśród uczestników spotkania znaleźli się zarówno najmłodsi z rodzicami jak i starsi gracze. To bardzo ważne, aby integrować społeczeństwo graczy oraz pokazywać już najmłodszym dzieciakom ile zabawy mogą dać planszówki. Przyniesie to również inne pozytywne skutki jak chociażby umiejętność budowy relacji z rodzicami i rówieśnikami nie tylko za pomocą komórek i internetu.

Ilość osób grających w gry planszowe ciągle wzrasta, dlatego ważne jest, aby tworzyć miejsca, gdzie gracze mogą się spotykać, wymieniać opiniami na temat gier i wspólnie pograć. Jest to tym bardziej ważne, że tzw. planszówki pomagają rozwijać wyobraźnię, ćwiczyć pamięć oraz logiczne i przestrzenne myślenie. Warto zainwestować swój czas i spędzić go przy planszówkach ze swoimi pociechami, znajomymi i przyjaciółmi, jest to doskonała inicjatywa względem wszechobecnej elektroniki, smartfonów i komputerów.

Planowane są kolejne spotkania na które już teraz zapraszamy. Informacje będą pojawiać się na stronie facebook Pokoju Geeka oraz Miejskiej Publicznej Biblioteki w Ciechocinku.