Karty czytelnika

20 stycznia 2021

Mamy dla Was karty czytelnika. Zapytajcie o nie przy najbliższej wizycie w bibliotece. Na karcie znajduje się numer czytelnika ktorym możecie zalogować się do naszego katalogu on-line, a kod kreskowy ułatwia nam identyfikację danych osobowych czytelnika podczas wizyty w bibliotece.  Poniżej znajduje się regulamin dotyczący karty.

Regulamin Karty Czytelnika

1.

Karty biblioteczne wydawane są Czytelnikom zarejestrowanym w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Janusza Żernickiego  w Ciechocinku.

2.

Karta wydawana jest  Czytelnikom już zarejestrowanym w bibliotece.

3

Na karcie znajduje się kod kreskowy, numer karty czytelnika, dane adresowe Biblioteki, adres internetowy biblioteki, a także miejsce na podpis Czytelnika.

4.

Wydana karta obowiązuje w MBP w Ciechocinku.

5.

W imieniu osób starszych lub niepełnosprawnych kartę mogą odbierać inne osoby, po przedstawieniu upoważnienia i dokumentu tożsamości osoby, dla której karta jest wydawana. Karty wydawane  Czytelnikom niepełnoletnim odbierają rodzice lub opiekunowie prawni.

6.

Czytelnik jest zobowiązany do okazania karty z chwilą dokonywania wypożyczenia lub w celu korzystania z dostępu do Internetu.

7.

Biblioteka zastrzega sobie prawo do sprawdzenia tożsamości osoby korzystającej z karty bibliotecznej.

8.

W przypadku utraty karty należy niezwłocznie zawiadomić( osobiście lub telefonicznie ) bibliotekę, która kartę wydała, aby uniknąć obciążenia kosztami wynikłymi z posługiwania się kartą przez osoby trzecie.

9.

Wydanie pierwszej karty jest bezpłatne. Koszt wydania nowej karty w zamian za utraconą wynosi 5 zł.