O finansach…w bibliotece

20 października 2019

W październiku rozpoczęły się kursy o edukacji ekonomicznej dla osób 50 +. Zajęcia trwaja równolegle w bibliotekach w Raciążku i w Ciechocinku. Prowadzą je bibliotekarze po ukończeniu szkoleń realizowanych przez Narodowy Bank Polski oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) Do projektu dostały się w sumie 103 placówki w Polsce. Projekt „O finansach… w bibliotece ” umożliwia użytkownikom bibliotek edukację w takich tematach jak bank przez Internet, zakupy przez Internet,bezpieczne finanse w sieci, dziedziczenie czy zarabianie na emeryturze.Kurs jest w formie e-lerningu, planowane są również trzy webinaria z ekspertami, także zarówno temat jak i jego forma jest bardzo nowoczesna. Kurs cieszy się dużą popularnością, dlatego zajęcia odbywają się w gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego w Ciechocinku w sali komputerowej oraz w dużej sali Gminnego Ośrodka Kultury w Raciążku.