Salonik literacki, a w nim Dyskusyjny Klub Książki

16 marca 2015

W dniu 13.03.2015 odbyło się spotkanie w czytelni naszej biblioteki uczestników Saloniku Literackiego i Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń i prezentu dla Mirosława, którym było zdjęcie z podpisami uczestników wcześniejszego spotkania z jego poezją. Po odśpiewaniu ” Sto Lat” dla Mirosława rozpoczęła się przy kawie dyskusja o lekturze książki dziennikarza i podróżnika Jarosława Kreta „Moje Indie”. Były słowa krytyki dotyczące chaotyczności treści ale również pochwały za piękne opisy zabytków, kultury i panujących tam obyczajów.

Niektórzy z dyskutantów byli zachwyceni książka, inni mniej przychylnie ją ocenili. Mieliśmy też okazję wysłuchać opowieści jednej z uczestniczek, która porównała książkę z własnymi doświadczeniami z podróży do Indii.  Następną omawianą na DKK książką będzie „Śpiewaj Ogrody” Pawła Huelle.

Na spotkanie zapraszamy 10. kwietnia, a na salonik Literacki zapraszamy w każdy piątek o godz. 16.00.

Spotkanie zakończyło się wierszem zadedykowanym przez Mirosława dla Pań z okazji Święta Kobiet i podziękowaniu za miłe przyjęcie do grona uczestników Saloniku Literackiego oraz wspólnym zdjęciem.

Czy mi serce dasz Kochanie? Czy mi dasz?
Jeśli serce Moja Miła dla mnie masz.Może w sercu Twym Kochanie znajdzie się.
Choć okruszek mej miłości – może nie.
Zawsze Miła serce moje Twoim jest.
Tylko taki z mojej strony mały gest.
Czy Ty serce Maja Miła dla mnie masz.
Czyy mi serce dasz Kochanie? Czy mi dasz?

tekst i wiersz: Mirosław Molenda

DSC_0746DSC_0747DSC_0750fot. Lidia Wasilewska