Spotkania z Pawłem Nowakiem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1

16 lutego 2023

W dniach 15 i 16 lutego 2023 uczniowie klas IV – VII wzięli udział w spotkaniach autorskich z artystą Pawłem Nowakiem. Odbyły się one w ramach lekcji plastyki, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Janusza Żernickiego w Ciechocinku przy okazji wystawy „Aspekty Przemijania – Dworzec Kolejowy w Aleksandrowie Kujawskim w malarstwie reliefowym Pawła Nowaka”.

Autor wystawy wykorzystując swoje pedagogiczne doświadczenie – ciekawym, fachowym a zarazem przystępnym i zrozumiałym dla uczniów językiem opisał każdy obraz, proces jego tworzenia, własne doświadczenia życiowe związane z przedstawionym w dziełach obiektem,  oraz historyczne okoliczności powstania dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim. Nasi uczniowie  aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu zadając sporo pytań dotyczących nie tylko procesu tworzenia tych konkretnych dzieł, czy całej pracy twórczej Pawła Nowaka, ale również mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o sztuce i jednocześnie wzbogacić własny warsztat o nowe środki wyrazu oraz o wiedzę historyczną  regionu. Spotkania te dały naszym uczniom kolejną możliwość rozwijania kreatywności, uzdolnień i zainteresowań poprzez aktywne uczestnictwo w kulturze.

Więcej szczegółowych informacji o autorze wystawy i jego twórczości można uzyskać wchodząc na jego  stronę internetową www.pawelnowakart.com, to okazja, by zobaczyć dzieła będące dorobkiem ponad trzydziestu lat pracy artysty.

tekst i zdjęcia: Tomasz Thiede

tekst pochodzi ze strony http://sp1ciechocinek.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=1836