„Wielokulturowość – dlaczego jestem na tak?”

17 czerwca 2014

Rusza nowa akcja dla bibliotek: Wielokulturowość: jestem na tak!

Inicjatorzy akcji: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg przygotowali pięć scenariuszy zajęć promujących wielokulturowość, uwrażliwiających na trudną sytuację emigrantów czy uchodźców, uczących tolerancji i zrozumienia dla różnych kultur i obyczajów.

Dlaczego jesteśmy na tak? Ponieważ poznawanie innych kultur to gwarancja przygód i świetnej zabawy, zaspokajanie ciekawości, szersze horyzonty i ciekawe perspektywy. To empatia na sprawy ludzi obok nas, ale również akceptacja i tolerancja. Poznanie czegoś innego, co otacza nas na co dzień. Przekonaliśmy się o tym już  podczas dotychczasowych zajęć w naszej bibliotece… i chcemy jeszcze!

Nie wierzycie? Obejrzyjcie zdjęcia poniżej.

kamiTeatrzyk Kamishibai z Japonii

IMG_2500Yeti mieszkający w Himalajach wykonany w bibliotece

indiaAfrykańskie maski plemienneindPrzygotowania do indiańskiego tańca deszczu

10007448_1450721355161353_1933824554_nIrlandzki Dzień świętego Patryka w Ciechocinku