Zakończenie wakacji z Basią

23 sierpnia 2018

23 września gościnnie dla Mamoteki warsztaty integracyjne dla maluszków poprowadziła pani Małgosia Rymkiewicz, która na codzień prowadzi toruńską Cafe Bajarka, księgarnio-kawiarnię  dla dzieci. W założeniu warsztaty miały być adresowane do maluszków, które wybierają się do przedszkola i miały mieć charakter integracyjno- adaptacyjny.Odwiedziły nas najmłodsi z przedszkola im. Kubusia Puchatka w Ciechocinku, ale również  ciechocińscy fani książeczek o Basi autorstwa Zosi Staneckiej przybyli bardzo tłumnie. Bajarka  rozwinęła kolorową chustę, piłeczki, pompony i w  bibliotece rozpoczęły się wesołe harce w rytm książeczki z serii o lubianej bohaterce. Jako miły souvenir na zakończenie spotkania każdy z uczestników wykonał samodzielnie kolorową przypinkę. Zapraszamy po książki nie tylko o Basi do naszej biblioteki, a jeśli będziecie w Toruniu to koniecznie odwiedźcie zaprzyjaźnioną z nami  Cafe Bajarkę .

Spotkanie zostało dofinasowane w ramach programu „Partnerstwo dla książki” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.