Wizyta w Przedszkolu Bajka w Ciechocinku

7 listopada 2014

W dniu 31 października jury w składzie: pani Katarzyna Kaliszewska z MCK w Ciechocinku – przewodnicząca, pani Lidia Wasilewska z MBP, sekcja Mamoteka oraz pani Jolanta Kill, oceniły 48 wykonanych przez rodziców i dzieci rzeźb w dyni. Zadanie było o tyle trudne, że jury kierowało się przede wszystkim wyszukiwaniem perełek samodzielności i kreatywności, a zgromadzone w przedszkolu dynie były niesamowicie kreatywne i niepowtarzalne, a przy tym niejedna z nich wywoływała szczery uśmiech na twarzach jurorów. Jednakże zdołano wybrać po jednej, tej najlepszej dyni z każdej grupy wiekowej.

Nagrodami były książeczki – jako, że trzeba wspierać i kształtować odpowiednie nawyki czytelnicze już od przedszkola. Dodatkiem do nagród były słodycze – i to dla wszystkich dzieci.

Następnie pani Lidka przybliżyła dzieciom historię święta Wszystkich Świętych (czyli Halloween) w różnych stronach świata i zaprosiła do zabawy w rozwiązywaniu zagadek. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki – i tu uwaga: wszystkie dzieci, które w dniach od 3 do 7 listopada wypełnią kolorowanki dowolną techniką i dostarczą je do Biblioteki Miejskiej wezmą udział w losowaniu nagrody! Zapraszamy rodziców i dzieci również do tej zabawy.

Bardzo dziękujemy pani Lidce, że znalazła czas dla przedszkolaków i zabawiła nas, a przy tym dostarczyła ciekawych wiadomości.

Wszystkie dynie zostały wystawione przed wejściem głównym do przedszkola, aby cieszyły oczy przechodniów.

źródło: http://www.ps1.ciechocinek.pl/art/176/rozstrzygniecie-konkursu-na-najsmieszniejsza-dynie.html