Zrobiliśmy to! W hollywoodzkim stylu…

15 grudnia 2015

17 lutego odbyła się premiera filmu nakręconego w celu promocji biblioteki w Ciechocinku. Jest to pierwszy taki trailer w Polsce, tym bardziej się cieszymy, że mile Państwa zaskoczył. Film promujący bibliotekę pokazuje, że wizyta w bibliotece może być pełną napięcia, akcji i grozy przygodą trwającą całe życie. Zapowiada, że na pewno nudno nie będzie i na jednej wizycie się raczej nie skończy. Ukazuje bibliotekę w innym świetle niż dotychczas-jako miejsce dziedzictwa narodowego, regionalizmu- ale przestrzeń do pełnej emocji i napięcia zabawy i przygody. W takim tonie został nakręcony-dynamiczny, wartki, pełen akcji trailer.

wt

Biblioteka to miejsce gdzie zdobywa się wiedzę, łamie schematy , poznaje innowacje. Dziś to nie tyllko miejsce , gdzie „narodowo” czyta się wieszczy i gromadzi informacje o regionie, to również przestrzeń, gdzie budujemy roboty, gramy w gry fabularne . Organizujemy gry miejskie , pikniki i happeningi. To miejsce na lekturę, fantazję i przygodę. Miejsce, gdzie nauczysz się serfować po internecie, zrobisz animację poklatkową, dowiesz się więcej na temat współczesnych technologii. Nasi znakomici koledzy w kraju budują roboty z lego, robią flashmoby promujące książki, organizują Noce w bibliotece dla wielbicieli Harrego Pottera. Organizowane są ogólnopolskie akcje . „Odjazdowy Bibliotekarz” gdzie co roku tysiąceużytkowników bibliotek wsiada na rowery i rusza w trasę aby pokazać ,że biblioteka „wyjeżdża ” wręcz do ludzi. Znana jest też sesja zdjęciowa „Bibliotekarz – zawód glamour”-która jest prawdopodobnie najlepiej wykonaną, a z pewnością najbardziej docenioną w mediach „poza-bibliotekarskich” akcją jakie powstały w ostatnim czasie w bibliotece. Odpowiedzialny za nią jest zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Film „Co naprawdę dzieje się w bibliotece” nakręcony przez Neskam Studio wpisuje się w ten kierunek promocji bibliotek, a co za tym idzie-promocję czytelnictwa. Nawiązując do pop-kultury staramy sie przede wszystkim o młodego czytelnika. Nie chcemy być już przykurzoną biblioteką z paniami w staromodnych okularach. Jesteśmy instytucją nowoczesną, dostosowaną do wymogów XXI wieku. W ten sposób staramy się o wyższe statystyki czytelnictwa w kraju.

źródło:http://pulowerek.pl/2015/02/zrobilismy-to-w-hollywoodzkim-stylu/