Aktualności

Co u nas słychać?

Daria Danuta Lisiecka: Artystka Słów

6 lipca, 2023 r.

Biblioteki są miejscem, gdzie spotykają się pasjonaci literatury i sztuki, a Daria Danuta Lisiecka doskonale wpisuje się w tę przestrzeń. To poetka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, jest też twórczynią i organizatorką Ogólnopolskich Spotkań Poetów „Biała Lokomotywa”, które co roku odbywają się  w pierwszy weekend września w Łazieńcu, rodzinnej miejscowości Edwarda Stachury. Jest niezwykle inspirującą osobą dla czytelników, poetów, a warsztaty teatralne, które prowadzi od lat, pamięta się bardzo długo.  Spotkanie autorskie z książka ” Obłoki nad bulwarem” odbyło się  16 czerwca . Poprowadziła je Aldona Nocna. Mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać fragmentów książki czytanych przez samą autorkę. Jako pisarka, Daria kieruje swoje pióro w kierunku poezji i prozy. Jej wiersze są tkane z emocji, refleksji i marzeń. Każde słowo, które pisze, ożywa na kartach jej dzieł, tworząc opowieści o pozornie zwykłych przedmiotach czy miejscach, zamieniając je w barwne opisy pełne emocji i wspomnień.  Jej prozaiczne opowieści wprowadzają nas w światy pełne fantazji, wzruszeń i głębokich przemyśleń. Podczas spotkania Daria opowiadała o wspólnocie czytelniczej, podróżach , wartości teatru i poezji w naszym życiu, o spotkaniach z Januszem Żernickim, wspominała osoby , których już z nami nie ma.

Książki Darii Danuty Lisieckiej dostępne są w naszej bibliotece i serdecznie je polecamy.

Czytaj dalej →

Wieczór muzyki kameralnej z okazji 10-lecia Szkoły Muzycznej

29 marca, 2023 r.
Koncert odbył się 23 marca w Bibliotece Miejskiej w Ciechocinku w ramach cyklu „10 koncertów na 10-lecie szkoły”w którym udział wzięli Błażej Wypijewski, Estera Szwedkowicz, Hania Gawrońska, Agata Szczesna, Jeremi Majewski oraz gościnnie Zuzanna Puto ze Szkoły Muzycznej we Włocławku. Słowem wiążącym koncert spiął pan Marek Dzięcielewski, akompaniowali prof. Adam Kołacki oraz prof. Waleria Sawczenko oraz Zuzanna Hołda.
Wszystkim występującym, naszym nauczycielom którzy przygotowali uczniów oraz zgromadzonej publiczności dziękujemy za przybycie i uczestnictwo.
Wszyscy twierdzą, że było super.

Wernisaż wystawy Uniwersytetu dla Aktywnych „Wiosna ,ach to ty”

12 marca, 2023 r.
W sobotę 11 marca po ponurym początku dnia, tuż przed godz 16 zaświeciło słońce  i my mieliśmy w tym swój udział !
Jak wcześniej zapowiadaliśmy, to właśnie o tej godzinie rozpoczął się wernisaż wystawy fotografii naszych studentek: Grażyny Ochocińskiej, Małgorzaty Poniatowskiej, Wandy Rosińskiej i Anity Szuflickiej w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej.
” Wiosna, ach to ty !” to był temat wystawy, na której wszystko pozieleniało, pojaśniało i zrobiło się radośnie i wiosennie , a ten nastrój uzupełniły wiersze Wandy Rosińskiej i Krystyny Gradowskiej.
Jest już bowiem wieloletnią tradycją Uniwersytetu dla Aktywnych i Miejskiej Biblioteki Publicznej organizowanie takich spotkań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Była też niespodzianka – przybyłe na wystawę panie mogły wybrać sobie zdjęcie, które otrzymają w prezencie po zakończeniu wystawy, a potrwa ona do połowy kwietnia.
Zapraszamy do oglądania .
tekst i zdjęcie pochodzi ze strony UdA

Zebranie Koła Diabetyków

9 marca, 2023 r.
09.03 w czwartek, po raz kolejny spotkali się członkowie
i przyjaciele ciechocińskiego Koła PSD /DIABETYKÓW/ . Niezwykle ciekawy wykład poprowadziła Dorota Kochman -edukatorka diabetologiczna z Torunia. Spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem . Prezes M.Kwiatkowski stara się poszerzać ofertę koła i spisuje się na medal! Na spotkaniu gościliśmy Panią Joannę Dryżałowską, wiceburmistrz Ciechocinka.
Na kolejne zebranie zapraszamy 14 kwietnia do biblioteki.