Aktualności

Co u nas słychać?

Wystawa obrazów „Pory roku”

23 stycznia, 2023 r.

13 stycznia w piątek wbrew przesądom otworzyliśmy wystawę obrazów olejnych „PORY ROKU” autorstwa adeptów Pracowni Malarstwa Olejnego działającej w MBP pod kierunkiem wspaniałej Stefanii Skibińskiej-Bystrek. Dziękujemy władzom miasta za przybycie, wiemy ,że doceniacie Państwo nasze starania. Dziękujemy tak licznie przybyłym na wernisaż gościom, stworzenie fantastycznej atmosfery . Było kolorowo, wesoło i bardzo artystycznie

Wykład „Biblioteki wczoraj i dziś” dla Uniwersytetu dla aktywnych

11 stycznia, 2023 r.

10. stycznia na zaproszenie Uniwersytetu dla Aktywnych wraz z dyrektor naszej placówki Mariolą Różańską  wygłosiłyśmy wykład na temat roli biblioteki w życiu publicznym na przestrzeni wieków. Opowiadałyśmy o początkach bibliotek na świecie, w Polsce oraz o współczesnych wyzwaniach wobec bibliotek.Podczas spotkania uczestnicy z uwagą i ciekawością słuchali o naszej pracy i jednocześnie pasji.

Ważnym aspektem w naszej instytucji jest współpraca z lokalną społecznością, a Uniwersytet dla Aktywnych wraz z nasza książnicą tworzy od lat Salonik Literacki, organizujemy wspólną akcję „Uwolnij książkę i poślij ją w świat”. Adeptki UdA corocznie biorą udział w akcji „Narodowe czytanie”. Czytaj dalej →

Klub Mangi i Anime ” W kwiatach Sakury”

3 października, 2022 r.

W piątki w naszej czytelni spotykają się fani Mangi i Anime. Klub tętni energią i pomysłami na spędzenie wolnego czasu. Przychodzi wielu utalentowanych młodych ludzi. Jeden z nich, Krystian, zaprojektował nasz promocyjny plakat. Przy jego wykonaniu pomogli inni uczestnicy- bo taka jest ta ekipa- zgrana, wesoła i bardzo energetyczna. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy!

Klub Gier Niekomputerowych i sesja w Grębocinie

8 sierpnia, 2022 r.

29.lipca Mistrzowie Gry z Klubu Gier Niekomputerowych na zaproszenie zaprzyjaźnionej biblioteki w Grębocinie prowadzili sesje gier fabularnych RPG młodym czytelnikom. Graliśmy w dwa systemy: Wiedźmin oraz Warhammer II. Pomimo, że dla graczy było to pierwsze spotkanie z tego typu grami to nie mieli najmniejszych problemów z dobra zabawą z nami. Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieje, że zaszczepiliśmy bakcyla przyszłym młodym erpegowcom :)