
Aktualności


Spotkania z Pawłem Nowakiem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1
W dniach 15 i 16 lutego 2023 uczniowie klas IV – VII wzięli udział w spotkaniach autorskich z artystą Pawłem Nowakiem. Odbyły się one w ramach lekcji plastyki, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Janusza Żernickiego w Ciechocinku przy okazji wystawy „Aspekty Przemijania – Dworzec Kolejowy w Aleksandrowie Kujawskim w malarstwie reliefowym Pawła Nowaka”.
Autor wystawy wykorzystując swoje pedagogiczne doświadczenie – ciekawym, fachowym a zarazem przystępnym i zrozumiałym dla uczniów językiem opisał każdy obraz, proces jego tworzenia, własne doświadczenia życiowe związane z przedstawionym w dziełach obiektem, oraz historyczne okoliczności powstania dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu zadając sporo pytań dotyczących nie tylko procesu tworzenia tych konkretnych dzieł, czy całej pracy twórczej Pawła Nowaka, ale również mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o sztuce i jednocześnie wzbogacić własny warsztat o nowe środki wyrazu oraz o wiedzę historyczną regionu. Spotkania te dały naszym uczniom kolejną możliwość rozwijania kreatywności, uzdolnień i zainteresowań poprzez aktywne uczestnictwo w kulturze.
Więcej szczegółowych informacji o autorze wystawy i jego twórczości można uzyskać wchodząc na jego stronę internetową www.pawelnowakart.com, to okazja, by zobaczyć dzieła będące dorobkiem ponad trzydziestu lat pracy artysty.
tekst i zdjęcia: Tomasz Thiede
tekst pochodzi ze strony http://sp1ciechocinek.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=1836

Wystawa obrazów „Pory roku”
13 stycznia w piątek wbrew przesądom otworzyliśmy wystawę obrazów olejnych „PORY ROKU” autorstwa adeptów Pracowni Malarstwa Olejnego działającej w MBP pod kierunkiem wspaniałej Stefanii Skibińskiej-Bystrek. Dziękujemy władzom miasta za przybycie, wiemy ,że doceniacie Państwo nasze starania. Dziękujemy tak licznie przybyłym na wernisaż gościom, stworzenie fantastycznej atmosfery . Było kolorowo, wesoło i bardzo artystycznie

Wykład „Biblioteki wczoraj i dziś” dla Uniwersytetu dla aktywnych
10. stycznia na zaproszenie Uniwersytetu dla Aktywnych wraz z dyrektor naszej placówki Mariolą Różańską wygłosiłyśmy wykład na temat roli biblioteki w życiu publicznym na przestrzeni wieków. Opowiadałyśmy o początkach bibliotek na świecie, w Polsce oraz o współczesnych wyzwaniach wobec bibliotek.Podczas spotkania uczestnicy z uwagą i ciekawością słuchali o naszej pracy i jednocześnie pasji.
Ważnym aspektem w naszej instytucji jest współpraca z lokalną społecznością, a Uniwersytet dla Aktywnych wraz z nasza książnicą tworzy od lat Salonik Literacki, organizujemy wspólną akcję „Uwolnij książkę i poślij ją w świat”. Adeptki UdA corocznie biorą udział w akcji „Narodowe czytanie”. Czytaj dalej →