Klub Gier Niekomputerowych

Czyli nasz własny Bibliotekon: gry planszowe, sesje gier RPG, karcianki, szachy.

W ofercie biblioteki posiadamy gry planszowe, można z nich korzystać w godzinach urzędowania biblioteki. Zapraszamy do gry w:

  • Szachy
  • Hobbit
  • Carcassone
  • Mali Powstańcy

Co drugą sobotę spotykamy się na sesjach fabularnych gier RPG

Sesja RPG ( Role Playing Games) to przede wszystkim forma spotkania towarzyskiego. Zamiast komputera – fantazja uczestników. Grupa przyjmuje okreslony przez podręcznik system gry. Jest to zbiór zasad i opis świata w jakim gra się toczy. Uczestnicy wcielają sie w postaci, jakie wybiorą – a raczej, które na początku sesji stworzą.

Jeden z uczestników pełni rolę Mistrza Gry. Przygotowuje scenariusz według, którego przedstawia opowieści i sytuacje, opisuje świat, zachowanie jego mieszkańców, a przede wszystkim kontroluje przebieg gry i jej zgodność z zasadami. Przygotowuje przygody, w których postaci wezmą udział, bądź nie. Od graczy zależy bowiem czy wybiorą się na daną misję, stworzą sojusze z innymi postaciami. Podczas misji czy pzygód gracze mogą się wzbogacić o pieniądze, broń czy rozwinąć bądź nabyć umiejętności.

My gramy w system zwany Warhammer. Mistrz Gry  skryty pod postacią Gustawa zaskoczył wszystkich ofertą – w miasteczku, w którym się znaleźliśmy giną w tajemniczy sposób dzieci.
My – niedoświadczeni podróżnicy z marnym ekwipunkiem i jeszcze mniejszym pojęciem o otaczających nas stworach możemy podjąć się wyjaśnienia tajemnicy. Czy nam się uda? Czy to nie nazbyt ryzykowne? Czy ciekawość pozwoli nam zrezygnować? Za rozwiązanie zagadki spora nagroda, aczkolwiek Gustaw oferujący nam zapłatę nie budzi zbytniego zaufania.

Niekwestionowanym atutem sesji jest spotkanie „twarzą w twarz”. Liczy się pomysłowość i kreatywność uczestników. W RPG może zagrać każdy, kto ma ochotę dać się ponieść wyobraźni.

Jaki jest cel grania? Po prostu mile spędzic czas tworząc wspólnie pewną historię, którą będzie się potem wspominać.

Zainteresowanych sesjami gier RPG czy karcianymi lub bitewnymi grami planszowymi zaprasamy do biblioteki. Chcielibyśmy stworzyć tu miejsce, gdzie moglibyśmy się spotykać.