Reportaż – sztuka opowiadania życia

Raz w roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza nabór wniosków mający na celu dofinansowanie działań z zakresu kultury o charakterze projektowym. Z radością informujemy, że tak jak w roku ubiegłym, także i w tym ciechocińska biblioteka przeszła rekrutację z sukcesem, dzięki czemu będzie mogła zaprosić mieszkańców naszego miasta oraz przebywających tu czasowo kuracjuszy na szereg interesujących wydarzeń. Tegoroczny projekt odbędzie się pod hasłem „Reportaż – sztuka opowiadania życia” i skierowany jest przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży.

Co planujemy w ramach projektu? Przede wszystkim spotkania z uznanymi reportażystami – do Ciechocinka przyjadą Ilona Wiśniewska, Karolina Sulej, Urszula Jabłońska, Paweł Smoleński, Mariusz Szczygieł i Jacek Hugo-Bader, a przed spotkaniami odbywać się będą dyskusje o książkach zaproszonych autorów. Dla chętnych zamierzamy zorganizować warsztaty pisarskie z położeniem nacisku na tekst publicystyczny, zaś amatorzy fotografowania będą mogli poznać tajniki pracy fotoreportera. Zwieńczeniem projektu będzie wystawa zdjęć uczestników warsztatów. Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny.

Spotkania odbywać się będą w czytelni ciechocińskiej książnicy przy ul. Żelaznej 5. O terminach poszczególnych zdarzeń będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej (www.biblioteka.ciechocinek.pl), Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaWCiechocinku/) oraz w aplikacji BLISKO, a także na łamach lokalnej prasy i miejskich słupach ogłoszeniowych. Najbliższe spotkania już niebawem – 5 kwietnia, w piątek, o godz. 16.30 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiamy o reportażu „Lud. Z grenlandzkiej wyspy” Ilony Wiśniewskiej, zaś tydzień później, 12 kwietnia, o godz. 17.00 spotkamy się z autorką tej książki.

 


Wydarzenia w tej kategorii: