Bank pomysłów, czyli co od września w bibliotece

23 sierpnia 2013

13 sierpnia w Bibliotece odbyło się zebranie organizacyjne Klubu Rodzinnego Mamoteka.

Wspólnie z mamami wybrałyśmy te zajęcia, które szczególnie zapadły nam w pamięci i są warte powtórzenia.
Stworzyłyśmy też Bank Nowych Pomysłów na przyszły rok.

Od września kontynuować będziemy cykliczne spotkania z arteterapii prowadzone przez mgr Monikę Kofel-Dudziak z Centrum Pomocy Psychologicznej i Terapii. Na pewno zrobimy kartki świąteczne, papierowe fruwaki i zrobimy bajkowy pokaz mody, głośne czytanie i zabawy teatralne, gry i zajęcia powiązane z książkami dla dzieci. Chcemy również zacząć projekt „Mój tata wymiata” w ramach którego tatowie poprowadzą część zajęć. Mamy już pierwszego chętnego super tatę, który poprowadzi zajęcia z samoobrony. W planach mamy taniec brzucha, rodzinny aerobik oraz indiańskie tańce. Będzie wesoło, twórczo i zapewne głośno. Spotkania we wtorki o 17.00.

Przez cały czas zapraszamy chętnych do Koła Gier Niekomputerowych – na sesje gier RPG. Chcemy grać na trzy stoły. MG Przemek, MG Bartek czeka na młodzież 16+ oraz dorosłych graczy, MG Wiedźma prowadząca stół „juniorski” dla osób 12+. Osoby, które są zainteresowane przyłączeniem się do nas, mogą przyjść jako obserwatorzy na jedną z sesji.

Zachęcamy również miłośników scrabble, czy innych gier planszowych oraz karcianych do dołączenia do naszych spotkań. Spotkania odbywają się co druga sobotę o 16.oo. Od września reaktywujemy też Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych oraz dla dzieci (7+. DKK dla dzieci zmienia sie w Klub Mola Książkowego). Oprócz wspólnych dyskusji z dziećmi o książkach, grach i zabawach planujemy zrobić warsztaty robienia czerpanego papieru , na swój koniec czeka też pisana i rysowana przez dzieci książka.

Od nowego semestru spotykać się będzie sekcja literacka Uniwersytetu Dla Aktywnych pod opieką Pani Klary Drobniewskiej.

Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki.