Iwona Chmielewska- spotkanie autorskie

12 października 2018

Czy zawodowe marzenia bibliotekarek z małego miasteczka mogą się spełnić? Czy możliwe jest usiąść w czytelni biblioteki ramię w ramię z uznaną na całym świecie i zarazem ulubioną  twórczynią picturebooków?  Takie spotkanie miało miejsce 28 września w ciechocińskiej książnicy, gdzie mieliśmy ogromną przyjemność porozmawiać z Panią Iwoną Chmielewską o jej twórczości.  Autorka przedstawiła nam niektóre jej książki, zaczynąjąc od „Kłopotu” – na przykładzie której mogliśmy dowiedzieć się jak „działa” picturebook, poprzez książkę „W kieszonce”,  gdzie okazało się, że Pani Iwona książki swoje czasem szyje, rozmawialiśmy też o bardzo ważnym „Pamiętniku Blumki”, która dla każdego może być zupełnie o czymś innym oraz o tym, że każdy centymetr książek Pani Iwony „mówi” do nas, jak zauważyła jedna z Pań przybyłych na spotkanie. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o tym, co już pokazało się na rodzimym rynku, ale też o tym, nad czym artystka pracuje. Największą z przyjemności było to, że mogliśmy dotknąć makatek przywiezionych przez Panią Iwonę, wspólnie odczytać treści i otwarcie porozmawiać do wieczornych godzin o ważnych kwestiach poruszanych w książkach. Moglibyście długo jeszcze czytać o tym, o jakich książkach rozmawialiśmy, ale nie napiszę… zapraszam Was do lektury o wiele bardziej ważnej i interesującej- do lektury książek Iwony Chmielewskiej. A znajdziecie je w naszej bibliotece.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu ” Partnerstwo dla książki 2018″ ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.