Mamoteka- spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

25 września 2018

Dnia 25 września w ramach „Animacji czytelniczych w Tężniopolis” zawitała do Mamoteki Eliza Piotrowska. Pisarka, na codzień mieszkająca w Brazylii, przywiozła ze sobą wełnianą lalkę przedstawiającą bohaterkę swoich książek – Ciocię Jadzię. Każde dziecko mogło pobawić się lalką, a pisarka przeczytała kilka zabawnych przygód ze swoich autorskich książek o przygodach cioci i jej bratanicy.. Opowieści bardzo zabawne i ciepłe jak sama autorka bardzo przypadły słuchaczom do gustu. Dzieci poznały też pewien sekret- mianowicie kto był inspiracją do stworzenia postaci z książek Elizy Piotrowskiej. Tego niestety nie możemy Wam zdradzić, możemy natomiast powiedzieć, że warto przychodzić na Mamotekę. Z okazji ogłoszonego „Dnia Cioci” dzieci wykonały laurki  i obiecały dostarczyć je ukochanym odbiorczyniom. Za wspólne chwile bardzo dziękujemy Pani Elizie – miło wspominamy to spotkanie.

Podczas Mamoteki można było kupić książki i zdobyć autograf z czego wielu uczestników skorzystało, a chętnych do zapoznania się z posytacią Cioci Jadzi zapraszamy do wypożyczenia książek w naszej bibliotece.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu ” Partnerstwo dla książki 2018″ ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.