Teatrzyk dla dzieci- Pisklak i nowy przyjaciel

25 września 2018

11 września we wtorkowe popołudnie, podczas zajęć dla najmłodszych czytelników dzieci obejrzały teatrzyk Magmowcy o małym pisklaku, który dopiero co wykluł się z jajaka. Ciekawe stworzenie wypytywało rolnika o to skąd się biorą jajka, kto się nimi zajmuje. Co chwila poznawało nowych mieszkańców zagrody- kury , koniki, krówki i…małego lisa. Rolnik starał przekonać go, że lisy są niebezpieczne dla kurczaczków, ale nie wszystko jest takie jakie się wydaje. Na końcu okazało się, że lis jest wegetarianinem i Pisklak zdobywa nowego przyjaciela. Dzieci aktywnie brały udział w spektaklu bawiąc się i rozwiązując zadania. Mogły również zagrać w prawdziwych kostiumach uszykowanych do spektaklu i poczuć się jak prawdziwi mali aktorzy. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu ” Partnerstwo dla książki 2018″ ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

,