Mamoteka- spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

27 listopada 2018

Jedna z najpopularniejsza polskich współczesnych pisarek dla dzieci w ciechocińskiej książnicy? Autorka ukochanej przez dzieci serii o dziewczynce imieniem Basia prowadzi Mamotekę? Niemożliwe? A jednak! Dzięki programowi „Partnerstwo dla książki 2018”  gościliśmy Zofię Stanecką. 27 listopada w pochmurny wieczór dzieci słuchały opowieści w jaki sposób powstaje historia, którą potem zamienia się w książkę. Na początek trzeba do garnka, czyli głowy dodać składniki, tak jak do zupy, zamieszać i historia gotowa. A skąd te składniki? Różnie, z doświadczenia, fantazji czy obserwacji. Dzieci uczestniczące w spotkaniu miały też możliwość pierwszej próby tworzenia własnego opowiadania pod bacznym uchem sympatycznej Pani Zosi, wysłuchać i obejrzeć miniteatrzyk przygotowany przez autorke a także narysowac zupełnie wyjatkowe kotki z własnej fantazji i pochwalić się wynikiem pisarce. Dla mam, które na codzień czytają historie Zofii Staneckiej swoim dzieciom  dostały jej autografy.

Spotkanie zrealizowane w ramach programu ” Partnerstwo dla książki 2018″ ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.