Narodowe czytanie 2019

9 września 2019

W sobotę, 7 września 2019 roku już po raz ósmy wyszliśmy do Państwa z biblioteki z klasyką literatury polskiej w ramach akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą było osiem polskich nowel . Tego dnia w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie lektorzy czytali klasykę literatury. I my swoja cegiełke do tego czytania dołożyliśmy. Dziękujemy zaprzyjaźnionym z biblioteką czytelnikom za udział w akcji i mamy nadzieję, że ich głos przypadł słuchaczom do gustu. Do czytania stawili się uczniowe ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 3 w Ciechocinku i słuchaczki Uniwersytetu dla Aktywnych. Sedecznie dziękujemy :)

Ciechocińska odsłona ogólnopolskiej akcji odbyła się 7 września na skwerze Excentryków. Nowele czytali uczniowie z ciechocińskich szkół podstawowych i seniorzy z Uniwersytetu dla Aktywnych. Usłyszeliśmy fragmenty “Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej, “Dymu” Marii Konopnickiej, “Katarynki” Bolesława Prusa, noweli “Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, “Orki” Władysława Stanisława Reymonta, “Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, “Sachem” Henryka Sienkiewicza i “Sawy” Henryka Rzewuskiego.