Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

21 października 2021

Środowe popołudnie 20 października w naszej bibliotece należało do wyjątkowo przyjemnych. Tego dnia odwiedził nas autor świetnych kryminałów, torunianin Robert Małecki, by spotkać się ze swoimi czytelnikami. Spotkanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu Instytutu Książki w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki”, a poprowadziła je Marta Siwicka.
Jak można przeczytać na oficjalnej stronie autora (robertmalecki.pl), Robert Małecki to człowiek licznych talentów – jest politologiem, filozofem, dziennikarzem, nauczycielem kreatywnego pisania i oczywiście autorem bestselerowych powieści kryminalnych, za które zdobywał liczne nagrody. Podczas spotkania opowiadał o początkach przygody z pisarstwem, warsztacie i swoich inspiracjach. Dowiedzieliśmy się m.in. że w powieściach ceni przede wszystkim silnych, wyrazistych bohaterów, uwielbia Sherlocka Holmesa, chętnie współpracuje z ekipami dochodzeniowo-śledczymi, prokuratorem czy specjalistami medycyny sądowej by uwiarygodnić wydarzenia w swoich powieściach. Często punktem wyjścia w swych kryminalnych opowieściach czyni prawdziwe zdarzenia i zbrodnie. Licznie zgromadzona w bibliotece publiczność żywo reagowała na opowiadane przez autora historie, dopytywała o szczegóły warsztatu pisarza i proces twórczy. Na koniec oczywiście autor z uśmiechem podpisywał swoje książki.
Serdecznie dziękujemy Książnicy Kopernikańskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania.