11 października 2021

W sobotę 9.10 w bibliotece odbył się uroczysty wernisaż wystawy pt. „Okiem malarza”. Powodem spotkania był jubileusz Pracowni Malarstwa Olejnego kierowanej przez Stefanię Skibińską-Bystrek, a działającej już od 5 lat właśnie w murach ciechocińskiej książnicy. Z tej okazji na ścianach czytelni zawisło ponad 60 obrazów o bardzo różnorodnej tematyce.
W sobotnie popołudnie sala naszej czytelni-galerii dosłownie pękała w szwach od zgromadzonych w niej sympatyków sztuki. Miło nam było gościć również przedstawicieli władz miejskich, pana burmistrza Leszka Dzierżewicza i radnego Pawła Rosińskiego. Burmistrz w ciepłych słowach gratulował artystom talentu i wytrwałości oraz życzył dalszych sukcesów, dyrektorka biblioteki, Mariola Różańska, wspominała początki pracowni, zaś wszystkich przybyłych rozbawiła jedna z adeptek malarstwa, Krystyna Gradowska, recytując swój wiersz pt. „Mój talint”. Sobotni wernisaż upłynął w swobodnej, przyjacielskiej atmosferze, w gwarze rozmów, śmiechu i akordeonowych melodii.
Wystawę w ciechocińskiej bibliotece będzie można oglądać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy!