Święto Pieczonego Ziemniaka

28 września 2021

25. września przy Warzelni Soli odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka, gdzie nasza biblioteka zaproszona została przez Panią Agnieszkę Dąbrowską, nową dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku do współpracy. Naszym zadaniem było zapewnienie stanowiska kreatywnego dla dzieci. Okazało się, że ile ziemniaków tyle kreacji, a może inaczej…jeden ziemniak a tysiąc pomysłów na Superbohaterów i Superbohaterki. Szare bulwy w rączkach małych artystów zamieniały się w barwne postacie z komiksów, bajek czy poprostu przygód. Do pomocy służyły naklejki, druciki kreatywne, patyczki czy filc. Ręcznie wykonane zabawki cieszyły się dużym uznaniem bacznych obserwatorów- dorosłych, a i niejeden się do naszej radosnej twórczości również dołączył. Do ucha przygrywała kapela „Ferajna Bydgoska” , a na kolację oczywiście pieczone ziemniaki z ogniska!