Warsztaty fotograficzne w bibliotece – podstawy fotoreportażu

13 maja 2019

Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach fotoreportażu, które odbędą się w naszej bibliotece. Zajęcia poprowadzi artysta fotografik Sławomir Świątkiewicz, a na pierwsze spotkanie zapraszamy w poniedziałek 3 czerwca na godz. 17.00.

Do kogo kierujemy nasze zaproszenie? Tak naprawdę do każdego kto chce w przyjemny i kreatywny sposób spędzić czas – zarówno do osób, które mają doświadczenie w fotografowaniu, jak i do tych które zdjęcia robią tylko okazjonalnie. Skupimy się na fotoreportażu, w którym ważna jest umiejętność obserwacji otaczającej rzeczywistości, wyszukiwania ciekawych tematów i ich odpowiedniej prezentacji, by wzbudzić w odbiorcy szereg emocji lub przemyśleń.

Cykl szkoleniowy będzie obejmował 4 spotkania, podczas których zapoznamy się z techniką reportażu fotograficznego w teorii i praktyce. Po warsztatach zadaniem uczestników będzie wyruszenie z aparatem w dowolną wybraną przez siebie przestrzeń, by wykorzystując nabytą wiedzę zrealizować własny, niezależny projekt artystyczny w postaci fotoreportażu. Każdy z adeptów kursu będzie miał szansę podzielenia się swoją fotograficzną opowieścią na wystawie wieńczącej warsztaty i cały biblioteczny projekt „Reportaż – sztuka opowiadania życia”.

Na warsztaty zapisywać się można osobiście w bibliotece (ul. Żelazna 5), telefonicznie (54 283 44 12) lub mailowo (biblioteka.ciechocinek@gmail.com) do końca maja. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne!

Warsztaty fotograficzne „Podstawy fotoreportażu” są częścią projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej pt. „Reportaż – sztuka opowiadania życia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.