Warsztaty podstaw fotoreportażu – pierwsze spotkanie

3 czerwca 2019

W poniedziałek 3 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów fotograficznych “Podstawy fotoreportażu” w ramach bibliotecznego projektu “Reportaż – sztuka opowiadania życia”. Zajęcia poprowadził artysta-fotografik Sławomir Świątkiewicz.

Z założenia biblioteczne warsztaty mają zainspirować do rozwijania fotograficznej pasji i poszukiwania nowych środków artystycznego wyrazu. W skondensowanej formie – cykl przewidziany jest na 4 spotkania – uczestnicy zajęć poznają zarówno teorię, jak i praktyczną stronę robienia zdjęć reportażowych. Już pierwsze spotkanie było bardzo intensywne – prowadzący przypomniał nieco wiadomości o kompozycji zdjęcia, jego dynamice, pokazał przykłady dobrych i złych zdjęć, opowiedział na czym polega fotografia reportażowa, gdzie szukać tematów, jak szybko poprawić jakość zdjęcia. Na pytanie o najlepszy aparat padła odpowiedź: „Ten, który akurat masz pod ręką”. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych – z rozsypanych zdjęć kursanci układali fotoopowieści, a w ramach pracy domowej spróbują wykonać swój pierwszy fotoreportaż.

Następne spotkanie już w poniedziałek 17 czerwca o godzinie 17.00 w czytelni biblioteki. Zapraszamy!

Warsztaty „Podstawy fotoreportażu” są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.