Wechterowicz w Tężniopolis

8 czerwca 2018

5 czerwca do Mamoteki zawitał sympatyczny  człowiek z dużym bagażem książek. Akwizytor, jak się potem wydało, był autorem ich tekstów. Dzieci zgromadzone w czytelni miały okazję wysłuchać o czym one są z ust samego autora!  Przemysław Wechterowicz  zaprezentował kilka, spośród licznego już dorobku książek, w sposób nietuzinkowy . Opowieści bowiem przeplatane były licznymi zagadkami, żartami  a przede wszystkim salwami śmiechu raz po raz wybuchającymi na całą bibliotekę. Po spotkaniu autor cierpliwie rozdał prawdziwe autografy, zdobył medal oraz dozgonną sympatię ciechocińskich czytelników i czytelniczek.

Tytuły takie jak : „Proszę mnie przytulić”, ” Co by było gdyby…”, „Uśmiech dla żabki”, Królewna z wieży”, „Być jak Tygrys!”, ” Jajko czy kura”  możecie wypożyczyć w naszej książnicy. Sam autor został dwukrotnie wyróżniony w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej oraz był dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY .  Za „Proszę mnie przytulić” został uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy (2014).Jego książki tłumaczone m.in. na język chiński, francuski, koreański, niemiecki, portugalski i włoski .

Przygód z książkami Przemysława Wehterowicza w Ciechocinku jeszcze nie koniec  bowiem od września bierzemy udział  w projekcie „Nasza mała biblioteka” i zaprosimy was na zajęcia z bohaterami „Jajko czy kura” i „Proszę mnie przytulić”

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2018”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.