Wernisaż wystawy „Fotoreportaż – sztuka opowiadania życia”

18 listopada 2019

W sobotnie popołudnie 16 listopada w czytelni ciechocińskiej książnicy odbył się wernisaż wystawy „Fotoreportaż – sztuka opowiadania życia”. Prezentowane na ekspozycji prace są owocem warsztatów fotograficznych, które miały miejsce w naszej bibliotece. Motywem przewodnim tych zajęć był fotoreportaż jako szczególny, bo umożliwiający opowiedzenie pewnej historii rodzaj fotografii. Warsztaty skierowane były do wszystkich chętnych, a prowadził je artysta fotografik Sławomir Świątkiewicz.

„Chciałbym abyście oglądając te reportaże spróbowali się nimi zainspirować, dostrzec że wszędzie dookoła, czy to na spacerze w parku, czy na imieninach u znajomych, czekają tematy na ciekawe fotograficzne opowieści” – mówił podczas sobotniego otwarcia Sławomir Świątkiewicz. Na wystawie ostatecznie znalazło się siedem fotoreportaży pięciu autorów. Ekspozycję można oglądać w czytelni biblioteki do 10 grudnia.

Warsztaty fotograficzne oraz wystawa zdjęć są częścią realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną projektu „Reportaż – sztuka opowiadania życia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.