Aktualności

Co u nas słychać?

Piraci zaatakowali w Ciechocinku

19 marca, 2014 r.

Wczoraj o godz 17:15 miał miejsce atak na grupę matek z bibliotecznego Klubu Rodzinnego „Mamoteka” przebywających w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Żelaznej 5.

Czytaj dalej →

Dzień Świętego Patryka

12 marca, 2014 r.

Dzień świętego Patryka, święto narodowe i religijne w Irlandii przypada tak naprawdę 17 marca, a w naszej bibliotece, by przybliżyć dzieciom kulturę Zielonej Wyspy zorganizowałyśmy spotkanie poświęcone tym radosnym irlandzkim obchodom.

Czytaj dalej →

Cisza w bibliotece

21 lutego, 2014 r.

Wczoraj miałam ogromną przyjemność gościć w przedszkolu „Bajka” z teatrzykiem Kamishibai. Magiczna skrzynka z bajkami zaczarowała dzieci, tak że słuchały opowieści z otwartymi buziami. Miałam też chwilkę aby wypytać dzieci o to co czytają i co wolno w bibliotece. W odpowiedzi usłyszałam jednak to czego nie wolno… biegać, krzyczeć, jeść…

Czytaj dalej →

Dzień Kota

19 lutego, 2014 r.

Z okazji Światowego Dnia Kota w bibliotece słychać było bajkę o Kocie w butach. Bajka czytana z podziałem na role przez Panią Dyrektor biblioteki Mariolę Różańską, Mateusza Zduniaka – zaprzyjaźnionego animatora, Rafała Bagdzińskiego z Koła Teatralnego MCK i rodziców Weroniki, zaczarowała najmłodszych. Potem dzieci wyklejały bibułkowe kotki, odbyły się wyścigi w zwijaniu wełny w motek oraz picie mleczka z miseczki. Dokładkom końca nie było.

Czytaj dalej →