Aktualności

Co u nas słychać?

Cisza w bibliotece

21 lutego, 2014 r.

Wczoraj miałam ogromną przyjemność gościć w przedszkolu „Bajka” z teatrzykiem Kamishibai. Magiczna skrzynka z bajkami zaczarowała dzieci, tak że słuchały opowieści z otwartymi buziami. Miałam też chwilkę aby wypytać dzieci o to co czytają i co wolno w bibliotece. W odpowiedzi usłyszałam jednak to czego nie wolno… biegać, krzyczeć, jeść…

Czytaj dalej →

Dzień Kota

19 lutego, 2014 r.

Z okazji Światowego Dnia Kota w bibliotece słychać było bajkę o Kocie w butach. Bajka czytana z podziałem na role przez Panią Dyrektor biblioteki Mariolę Różańską, Mateusza Zduniaka – zaprzyjaźnionego animatora, Rafała Bagdzińskiego z Koła Teatralnego MCK i rodziców Weroniki, zaczarowała najmłodszych. Potem dzieci wyklejały bibułkowe kotki, odbyły się wyścigi w zwijaniu wełny w motek oraz picie mleczka z miseczki. Dokładkom końca nie było.

Czytaj dalej →

Jak Polkorn gościł Mamotekę i Ekorycerzy

18 lutego, 2014 r.

W styczniu ekipa z Piekarni Polkorn zaprosiła dzieciaki z Mamoteki oraz Ekorycerzy na warsztaty pieczenia chleba w pracowni znajdującej się w nowo otwartym lokalu. Pod okiem doświadczonego piekarza, sympatycznego Pana Tomka Wiśniewskiego, dzieci przeszły kurs na „mini czeladnika” i zgłębiły tajniki pracy piekarni.
W kolorowym Bistro na piętrze odbyła się degustacja literkowych wypieków – bądź co bądź, przybyliśmy z biblioteki!

Było gwarnie, wesoło i pysznie przede wszystkim. Dziękujemy!

Czytaj dalej →

Filmy DVD i Audiobooki

6 lutego, 2014 r.

IMG_2634 Od dziś w bibliotece czeka na Państwa stojak pełen filmów DVD oraz audiobooków.

Można je wypożyczać bezpłatnie na okres jednego tygodnia.

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników.