Aktualności

Co u nas słychać?

Kochany Święty Mikołaju…

11 grudnia, 2013 r.

DSC00208DSC00206 DSC00210

Kartki i listy świąteczne wykonane wspólnie z mamą, pisanie listu do świętego Mikołaja to dwie z wielu przyjemnych przedświątecznych przygotowań. Oto niektóre , jakie zrobiliśmy na jednych z zajęć mamotecznych. Dla zainteresowanych – mamy adres do Świętego Mikołaja i możemy udostępnić ;)

Kolej na… Kolejkę

3 grudnia, 2013 r.

IMG_2474 IMG_2476

Z codziennością lat osiemdziesiątych zmagały się w sobotę w bibliotece osoby z Projektu SDB oraz uczestnicy Klubu Gier Niekomputerowych. Gra planszowa „Kolejka” opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy wydaje się proste. Muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste…
Realia smutne, ale gra wywołała wiele pozytywnych emocji wśród młodych graczy. Zapraszamy chętnych do spróbowania się w kompletacji listy zakupów.

Czytaj dalej →

Gdy jest smutno, gdy wesoło…

29 listopada, 2013 r.

rysowanki pufki buzki

Na  Mamotekowym spotkaniu 26. listopada, podczas zajęć z Arteterapii prowadzonych przez Panią Monikę Kofel-Dudziak, zajęliśmy się tematem smutnych i wesołych buziek.

Pośród różnych zabaw m.in. czytania, rozpoznawania i rysowania naszego nastroju dzieciaki wykonały rozweselające pudełka. Po takich zajęciach uśmiech na pewno na długo zagości na naszych facjendach :D

Spotkanie autorskie z Włodzimierzem Kowalewskim

26 listopada, 2013 r.

22. listopada w naszej bibliotece miało miejsce spotkanie z pisarzem Włodzimierzem Kowalewskim. Mieliśmy ogromną przyjemność m.in. wysłuchać fragmentu Excentryków przeczytanych przez samego autora. W tle słychac było muzykę, z którą spotykamy się podczas lektury tej bliskiej ciechociniakom książki. Wszystkim, licznie przybyłym na spotkanie dziękujemy.

Spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie Sekcji Literackiej Uniwersytetu Dla Aktywnych.