Aktualności

Co u nas słychać?

Gdy jest smutno, gdy wesoło…

29 listopada, 2013 r.

rysowanki pufki buzki

Na  Mamotekowym spotkaniu 26. listopada, podczas zajęć z Arteterapii prowadzonych przez Panią Monikę Kofel-Dudziak, zajęliśmy się tematem smutnych i wesołych buziek.

Pośród różnych zabaw m.in. czytania, rozpoznawania i rysowania naszego nastroju dzieciaki wykonały rozweselające pudełka. Po takich zajęciach uśmiech na pewno na długo zagości na naszych facjendach :D

Spotkanie autorskie z Włodzimierzem Kowalewskim

26 listopada, 2013 r.

22. listopada w naszej bibliotece miało miejsce spotkanie z pisarzem Włodzimierzem Kowalewskim. Mieliśmy ogromną przyjemność m.in. wysłuchać fragmentu Excentryków przeczytanych przez samego autora. W tle słychac było muzykę, z którą spotykamy się podczas lektury tej bliskiej ciechociniakom książki. Wszystkim, licznie przybyłym na spotkanie dziękujemy.

Spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie Sekcji Literackiej Uniwersytetu Dla Aktywnych.

Bank pomysłów, czyli co od września w bibliotece

23 sierpnia, 2013 r.

13 sierpnia w Bibliotece odbyło się zebranie organizacyjne Klubu Rodzinnego Mamoteka.

Wspólnie z mamami wybrałyśmy te zajęcia, które szczególnie zapadły nam w pamięci i są warte powtórzenia.
Stworzyłyśmy też Bank Nowych Pomysłów na przyszły rok.

Czytaj dalej →

Zapach pieczonego chleba

2 sierpnia, 2013 r.

Podczas Wakacyjnych  Spotkań Mamotekowych w Bibliotece podczas Kolorowej Podróży poprzez wpływ barw na nasze zachowanie zostały namalowane kolorowe torby. Z materiałów powszechnie uważanych za śmieci powstały Ekozabawki, czyli roboty, zwierzątka i ludziki. Klaun Koko przyjechał do nas ze swoim kolorowym cyrkiem, chodnik przed biblioteką został ozdobiony rysunkami dzieci podczas Kredowiska.

Czytaj dalej →