Aktualności

Co u nas słychać?

Akcja „Uwolnij książkę i poślij ją w świat”

9 maja, 2014 r.

W ten weekend tj. 4, 5 i 6 maja od godziny 11.00 do 13.00 w różnych punktach naszego miasta (na deptaku, przy fontannie Grzybek i w innych miejscach) możecie Państwo spotkać wolontariuszy rozdających książki przechodniom. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa. W otrzymanych książkach znajdziecie Państwo ulotkę o treści „Jestem uwolnioną książką – jeśli chcesz to weź mnie ze sobą, jestem za darmo. Możesz wziąć mnie do domu, a po przeczytaniu podać dalej…”

Czytaj dalej →

Muzykanci z Ciechocinka

9 maja, 2014 r.

Kto pamięta baśń O czterech muzykantach z Bremy ręka w górę!

Na ostatnich zajęciach w Mamotece stworzyliśmy własną, niepowtarzalnie magicznie fantastyczną wierzę oraz wysłuchaliśmy utworu muzycznego „Czterej muzykanci z Bremy” z płyty Jarosława Kordaczuka. Było to nam inspiracją do wykonania improwizowanego koncertu.

Z dumą oświadczam, że nie poszło nam gorzej niż bohaterom bajki braci Grimm – wystraszyliśmy wszystkich bywalców czytelni ;).

Czytaj dalej →

Tomasz Rozenberg i sesja w bibliotece

6 maja, 2014 r.

Podczas jednych z mamotekowych zajęć odbyła się profesjonalna sesja zdjęciowa. Autorem tych przepięknych zdjęć jest Pan Tomasz Rozenberg.

Zdjęcia zostały wysłane na konkurs organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury – IX Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej „DZIECKO” pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF oraz STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW FOTOKLUBU RP.

Czytaj dalej →