Aktualności

Co u nas słychać?

Wyniki konkursu plastycznego

29 maja, 2014 r.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy nagrodzone w konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka” prace.

Autorów okładek przedstawionych w galeryjce poniżej zapraszamy po odbiór nagród.

Czytaj dalej →

Trzepak

22 maja, 2014 r.

Często słyszymy, że dzisiejsze dzieci chowane są inaczej, w innym świecie. „Bo my to godzinami wisieliśmy na trzepaku”, „po lekcjach szybko rzucałam tornister, jadłam obiad i leciałam na podwórko do koleżanek”. Dziś podwórka świecą pustkami, czasem tylko na orliku czy w sali sportowej spotykają się dzieci, aby wspólnie pograć nie wirtualną, a skórzaną piłką.

Czy nie warto sobie zadać pytania: czy to faktycznie świat jest inny? Czy czasem nie kupiliśmy właśnie naszemu pięciolatkowi nowiutkiego tabletu czy komórki (bo wszyscy już mają)?

Czytaj dalej →

Akcja „Uwolnij książkę i poślij ją w świat”

9 maja, 2014 r.

W ten weekend tj. 4, 5 i 6 maja od godziny 11.00 do 13.00 w różnych punktach naszego miasta (na deptaku, przy fontannie Grzybek i w innych miejscach) możecie Państwo spotkać wolontariuszy rozdających książki przechodniom. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa. W otrzymanych książkach znajdziecie Państwo ulotkę o treści „Jestem uwolnioną książką – jeśli chcesz to weź mnie ze sobą, jestem za darmo. Możesz wziąć mnie do domu, a po przeczytaniu podać dalej…”

Czytaj dalej →

Muzykanci z Ciechocinka

9 maja, 2014 r.

Kto pamięta baśń O czterech muzykantach z Bremy ręka w górę!

Na ostatnich zajęciach w Mamotece stworzyliśmy własną, niepowtarzalnie magicznie fantastyczną wierzę oraz wysłuchaliśmy utworu muzycznego „Czterej muzykanci z Bremy” z płyty Jarosława Kordaczuka. Było to nam inspiracją do wykonania improwizowanego koncertu.

Z dumą oświadczam, że nie poszło nam gorzej niż bohaterom bajki braci Grimm – wystraszyliśmy wszystkich bywalców czytelni ;).

Czytaj dalej →