Aktualności

Co u nas słychać?

Spotkanie z Teodorem

25 czerwca, 2014 r.

Wczoraj, na wtorkowych zajęciach Mamoteki mieliśmy przyjemność poznać prawdziwą mamę Teodora, Marysię Szczodrowską i jej przyjaciół z Fundacji Win-Win, Ewelinę i Radka.

Autorka – w na pozór prostej  historii dla dzieci, gdzie jednak pod spodem można znaleźć  wiele ważnych, trudnych treści, w pięknej, dopracowanej w każdym szczególe książki – opowiedziała dzieciom jak pracowała nad historią Teodora. Zaproponowała też dzieciom stworzenie własnych zwierzątek – masek, które zaprojektowały i w asyście mam i babci wykonały z filcu. Dla naszych mamotekowców było to pierwsze spotkanie z autorką książki.

Zapraszam na stronę fundacji, gdzie można przeczytać o szczegółach projektu. O tym jak powstawała ta niezwykła książka można obejrzeć na blogu Marii Szczodrowskiej.

My serdecznie dziękujemy za warsztaty w ciepłej, uśmiechniętej i energicznej atmosferze.

Czytaj dalej →

„Wielokulturowość – dlaczego jestem na tak?”

17 czerwca, 2014 r.

Rusza nowa akcja dla bibliotek: Wielokulturowość: jestem na tak!

Inicjatorzy akcji: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg przygotowali pięć scenariuszy zajęć promujących wielokulturowość, uwrażliwiających na trudną sytuację emigrantów czy uchodźców, uczących tolerancji i zrozumienia dla różnych kultur i obyczajów.

Dlaczego jesteśmy na tak? Ponieważ poznawanie innych kultur to gwarancja przygód i świetnej zabawy, zaspokajanie ciekawości, szersze horyzonty i ciekawe perspektywy. To empatia na sprawy ludzi obok nas, ale również akceptacja i tolerancja. Poznanie czegoś innego, co otacza nas na co dzień. Przekonaliśmy się o tym już  podczas dotychczasowych zajęć w naszej bibliotece… i chcemy jeszcze!

Nie wierzycie? Obejrzyjcie zdjęcia poniżej.

Czytaj dalej →

Warsztaty Chustowania w Mamotece

10 czerwca, 2014 r.

O tym, że noszenie dziecka w chuście jest ważne, przyjemne oraz  korzystne dla dziecka i mamy przekonywała ciechocińskie mamy Pani Marta Kamińska, certyfikowana doradczyni ClauWi  na mamotekowych zajęciach.

Bylo trochę części teoretycznej, gdzie było o korzyściach chustowania, o rozwoju kręgosłupa dziecka oraz o zasadach wiązania w chustę i rodzajach chust. W części praktycznej mogłyśmy poćwiczyć na fantomie różne rodzaje wiązań oraz poczuć,że to bardzo przyjemne i wygodne. Pani Marcie bardzo dziękujemy i polecamy mamom!

Więcej o chustowaniu na www.venia-chusta.pl.