Aktualności

Co u nas słychać?

Zapach pieczonego chleba

2 sierpnia, 2013 r.

Podczas Wakacyjnych  Spotkań Mamotekowych w Bibliotece podczas Kolorowej Podróży poprzez wpływ barw na nasze zachowanie zostały namalowane kolorowe torby. Z materiałów powszechnie uważanych za śmieci powstały Ekozabawki, czyli roboty, zwierzątka i ludziki. Klaun Koko przyjechał do nas ze swoim kolorowym cyrkiem, chodnik przed biblioteką został ozdobiony rysunkami dzieci podczas Kredowiska.

Czytaj dalej →

Czarowidztwo

24 marca, 2013 r.

Czarowidztwo IIWydawnictwo Widnokrąg wydało Czarną Książkę Kolorów. Książkę niezwykłą, bo choć czarną, to otwierając ją otwieramy niesamowity świat barw. Nasza biblioteka zorganizowała jak dotąd 11 spotkań związanych z tą niezwykłą książką mających na celu integrację ze światem osób niewidomych. Oto relacja z jednego ze spotkań.

Drugoklasiści chichoczącym stadkiem idą przez pogrążoną w ciszy czytelnię. Znad czasopism potępiająco błyskają ku nim okulary wyrwanych z lektury stałych bywalców. W sąsiedniej sali na uczniów czeka już niewidomy pan Stanisław, który zgodził się opowiedzieć o sobie. Dzieci grzecznie sadowią się przed nim. Czuje się jednak, że ulga z wyrwania się z lekcji dominuje nad ciekawością. Gość spotkania wpada na szczęśliwy pomysł i pyta, kto widział go już wcześniej. Ciechocinek jest kameralnym miastem, więc pytający zalany zostaje lawiną szczegółowych odpowiedzi rodzaju „Jak byłam u babci i poszłyśmy po jogurt, to widziałam pana w warzywniaku”.

Czytaj dalej →